něco málo o nás... 
 AL-BATANI 


Ke vzniku těchto stránek mě inspirovaly dva základní faktory - 1) chtěl jsem se naučit programování HTML jazyka. 2) Abych měl na stránky co dát, rozhodl jsem se pro svoji oblíbenou SCI-FI ságu - Star Trek. Vše začalo zhruba v době prázdnin '98, kdy bylo na všechno hodně času a sem tam se objevila i nuda... Tehdy jsem za pomoci jistých visuálních nástrojů, které bych zde nechtěl jmenovat, navrhl své první stránky. Žil jsem v domnění, že "výroba" webovských stránek je tou nejlehčí věcí na světě a přirozeně o příkazech HTML jsem věděl jen toliko, že existují. Ze svého omylu (do kterého mě pravděpodobně z velké části dostal onen "visual website creator") jsem byl vyveden až, když jsem si stránky prohlédl v Comunicatoru 4.x - byla to hrůza. Od té doby jsem se začal zajímat o problematiku tvorby www stránek trochu hlouběji a moje počínání je .php3oň doufám) z části vidět na této stránce. Zároveň bych chtěl poděkovat Vítku Burdovi, který mi se základy HTML pomáhal a pomáhá dodnes. Poděkování patří také Renatě 'Valeris' Wilflingové, která (jak mnozí z nás víme) se stará o jednu z největších trekovských stránek v ČR - www.startrek.cz, z něhož tato stránka čerpá některé informace
Doufám, že zde najdete mnoho zajímavého o své oblíbené SCI-FI a budete se s radostí na tyto stránky vracet.

Dík všem, kapitán lodi AL-BATANI Petr 'Kruxminor' Burian


Říci o mně, že se mi líbí Star Trek je hodně slabé vyjádření skutečnosti. Moje okolí často říká, že jsem Star Trekem posedlý. Když u nás v televizi šel seriál The Next Generation, ze začátku jsem tomu nevěnoval pozornost. Až když byl opakován, opravdu mě to chytlo. Začal jsem se zajímat o vesmír 24. století, Hvězdnou Flotilu a její lodě a vůbec o celý svět, který byl původně vizí Gene Roddenberryho.
Už si nepamatuji, kdy přesně jsem začal s HTML. Mé první stránky o Star Treku se objevily na www během podzimu 1997 a od té doby jsem je několikrát vylepšoval. Bohužel stále bojuji s nedostatkem času a tak k obnovám stránek nedocházelo nikdy právě pravidelně. Moje stránky stále běží a teď ještě pomáhám se stránkami AL-BATANI a doufám, že z nich s Kruxem uděláme jedny z nejlepších stránek o Star Treku na (když už ne na celém tak alespoň na českém) webu.

První důstojník lodi AL-BATANI David 'Saleck' Brůha Technické informace

Stránky byly původně navrženy v rozlišení 1024x768 pro prohlížeč Microsoft Internet Explorer 4.x CZ. Zprvu mi dělalo velké problémy vytvořit LCARS tak, aby vypadala stejně i na prohlížeči Netscape Navigator 4.x. Jelikož jsem používal klasické příkazy HTML, výsledný design byl značně závislý na rozlišení, velikosti okna, ale také na velikosti fontu. Tyto a mnohá jiná omezení byla nyní odstraněna - použil jsem novinky HTML 4 - css, neboli kaskádní styly. Hlavním přínosem je bezesporu fakt, že nyní lze LCARS spouštět i na rozlišení 800x600.
Pro návštěvníky, kteří používají starší prohlížeče je určena neLCARS verze. Ta se může líbit také těm, kteří LCARS nesnášejí. Ani nemluvě o lidech, kteří používají staré modemy.


Bohužel nemůžeme zaručit 100% funkčnost na všech prohlížečích a systémech. Snažíme se stránky AL-BATANI zpřístupnit co možná největšímu okruhu návštěvníků, což není v dnešní době několika prohlížečů a systémů vůbec jednoduché. Pokud tedy budete mít problémy při prohlížení těchto stránek, příjměte naší omluvu.


21.11.98 Stránky AL-BATANI byly umístěny na server www.xoom.com