Kluby a konference 
 AL-BATANI 


Tato sekce má za úkol, přiblížit vám několik významných klubů a konferencí, na kterých (až na pár výjimek) probíhá z velké části hlavní dění okolo Star Treku. Ať už se rozhodnete pro internetový "pokec" nebo se přímo stanete členem nějakého českého ST klubu, narazíte na několik charakteristik, které jsou jak klubům, tak konferencím společné... Mezi hlavní plus patří neodiskutovatelná aktuálnost probíraných témat. Jak trekkies reagují na poslední události, přicházející z ST světa, jejich názory, návrhy, to vše najdete právě v klubech a konferencích. Reálné kluby

Pokud vás už nebaví jen virtuální komunikace prostřednictvím internetu, nabízí se vám možnosti v podobě vstupu nebo občasné návštěvy některého z reálných klubů, kterých je opravdu nemalý počet. Co vám takové setkání přinese? Určitě neopakovatelný zážitek v podobě diskuze na společné téma ať už je jakékoliv. Všechny kluby mají pravidelné schůzky, které neodmyslitelně patří ke správnému chodu klubu. Některé šíří své aktivity trošku dále až za hranice své oblíbené hospůdky nebo klubovny, a to třeba v podobě vydávání vlastního časopisu, které mnohdy vede až k organizaci vlastního conu či podobného setkání.

 

CZ Kontinuum Star Trek Fan Klub

Popis: Klub byl založen 18.11.1995 Jindřichem Nepevným a Irenou Hradeckou. Dnes vydává časopis Irelevantní svět a pořádá klubová setkání, které jsou čtyřikrát do roka. Členem se může stát kdokoli, kdo se o Star Trek zajímá.

Kontaktní osoba: Martin Böhm (Samuel David Thorn)

Internet: http://www.kontinuum.cz

E-mail: klub@kontinuum.cz

 

Dominion, Star Trek Klub Ostrava

Popis: Star Trek klub, který byl založen 5. června 1995 Pavlem Pabjanem. Klub se zaměřuje na obecné informace o Star Treku.

Kontaktní osoby: Pavel "Tipec" Pabjan, jr., Danes "Klingon" Procházka

Internet: http://www.mujweb.cz/kultura/dominion/

Adresa: Dominion, Star Trek Klub Ostrava, Pavel Pabjan, jr., Chalupníkova 54, Ostrava, 700 30

 

Star Trek Fan Klub FEDERACE Ostrava

Popis: Star Trek klub, který byl založen 5. června 1995 Pavlem Pabjanem. Klub se zaměřuje na obecné informace o Star Treku.

Kontaktní osoba: Jakub "Kubass Picard" Holeš

Internet: http://www.fk.federace.startrek.cz

Adresa: Fan Klub FEDERACE, Ivana Sekaniny 1802, Ostrava, 708 00

 

Star Trek Fan Klub The Neutral Zone CZ

Popis: Klub vznikl 15. 5. 1998 jako pobočný klub CZ Kontinuumu. Od 1. 1. 1999 působí tento klub zcela samostatně.

Kontaktní osoba: Surel

Internet: http://tnz.hyperlink.cz/

Adresa: The Neutral Zone CZ, Star Trek Fan Klub, Radek Malík, Prievidzská 2, Šumperk, 787 01

 

Star Trek Klub U.S.S. Relativity

Popis: Star Trek sci-fi klub, který se zabývá časovými paradoxy a ostatními poruchami časoprostoru.

Kontaktní osoba: Capt. Jeronimo

Internet: http://www.relativity.startrek.cz

E-mail: relativity@startrek.cz Newsy

Newsy nepatří mezi charakteristické on-line diskuse. Informace jsou většinou dostupné přes váš e-mailový klient, ve kterém zadáte požadovanou adresu. Příspěvky si poté stahujete podobně jako elektronickou poštu. Aktuálnost témat zůstává zachována i zde.

 

cz.rec.startrek - diskusní skupina o obecných záležitostech ve Star Treku. Zřídil Erell. IRC

IRC je systém vzájemně propojených serverů po celém světě, navržený výhradně pro chat. Českému Star Treku byl věnován kanál #startrek.cz a za zmínku určitě stojí i #scifi.cz, kde se scházejí významné i méně významné osobnosti českého Star Treku. Naleznete zde webmastery největších českých ST stránek i další trekkie, kteří pro ST také hodně znamenají. Pokud se rozhodnete připojit se ke komunitě na #kanál.cz budete potřebovat IRC klient (lze použít i internetový prohlížeč jako bránu do IRC, ale tuto variantu nedoporučujeme). Speciálního softwaru pro IRC je pro všechny platformy dostatek, nejznámnější windowzí klient je mIRC. Jako další variantu doporučuji široce dostupný Telnet. Diskusní servery

Xko: Kdo by neznal chaty. Na tyto diskuzní skupiny se dostanete přes webové rozhraní vašeho internetového prohlížeče. Diskutovat se dá ve své podstatě kdykoliv a o čemkoliv vás napadne. Jak to funguje? Na příslušném serveru se zaregistrujete a máte možnost vytvářet tzv. místnosti, kam mají možnost se právě připojit ostatní uživatelé chatu. A kam se tedy zaregistrovat? Doporučujeme vám Xko (neplést s Xchatem ), kde je Star Treku věnována stálá místnost, kterou najdete podle následujícího řetězce: Kategorie místností > Pokec a zábava > Hvězdná flotila.

 

StarNET: Alternativní obdobu chatů vám nabízejí tzv. fóra. Zde komunikace neprobíhá zcela online, je vám vyhrazeno fórum (obdoba místností na chatech), kde komunikace probíhá v podobě příspěvků. Za zmínku určitě stojí projekt StarNET. Máte k dispozici snad neomezené množství témat, dále vás server informuje např. o připravovaných akcích.

 

Lopuch: Vedle běžných funkcí soukromé pošty a diskusních klubů obsahuje server Lopuch mnoho nadstandardních prvků jako je šestiúrovňový moderátorský systém, hlídání, zda si už váš vzkaz příjemce přečetl, volitelný počet vypisovaných příspěvků v klubech a poště, kompletní pořadí popularity všech klubů podle návštěvnosti a přispívanosti.

 

Okoun: Tento projekt je obdoba v současné době již pravděpodobně zaniklého diskusního serveru Průvodce, který jak je známo byl prodán. Okoun nabízí obdobné funkce jako výše uvedené diskusní servery s tím rozdílem, že vše je ještě ve fázi příprav a ne vše je dotaženo do konce...

 

Pandora: Zde neprobíhá diskuse prostřednictvím přímých chatů či diskusních fór, ale jedná se o systém konferencí. Server Pandora vám tedy umožňuje se systémem buď komunikaci přes poštovního klienta nebo webové rozhraní internetového prohlížeče. Stejným způsobem je možné příslušné příspěvky i zobrazovat. Společná pomoc

Na závěr bychom vás chtěli požádat o spolupráci. Pokud víte o nějakém zajímavém klubu, či konferenci, kde by informačně se pídící trekkie nalezl nové zajímavosti, pošlete nám link, popřípadě recenzi na náš e-mail. Děkujeme.