FAQ 
 AL-BATANI 

Některé důležité dotazy a upozornění, které by mohly zajímat větší část návštěvníků a především jim usnadnit a zpříjemnit prohlížení těchto stránek.Mohu použít materiály ze serveru Al-Batani pro své vlastní stránky?

V zásadě ANO, pokud budou dodrženy tyto předpoklady:
- Stránky, na které chcete použít naše materiály jsou nekomerční.
- Umístíte na každé stránce, kde materiály použijete, zřetelný klikací odkaz (případně ikonku), že jsou ze serveru Al-Batani.
- Budete mít písemné (mailem) svolení od autorů Al-Batani, že můžete danou část použít.

Mohu přímo přispívat na server Al-Batani, případně se stát členem posádky?

Pokud vytvoříte nějakou vlastní povídku, případně jiný článek, rádi vám ho na našich stránkach zveřejníme (bude-li použitelný ;). Pokud nám někdo zasílá kvalitní příspěvky častěji, přímo mu nabídneme, jestli by se chtěl stát členem posádky Al-Batani.

Které informace jsou opravdu 'oficiální'?

O tomto tématu se na internetu vedly dlouhé diskuse, ale pravdou zůstává, že oficiální informace jsou pouze to, co se dozvídáme v seriálu. Tyto informace obsahuje i ST Encyklopedie (ačkoliv třeba ne všechny detaily). Knižně vydané romány a zejména stránky fandomu na internetu rozhodně oficiální nejsou!
Informace, které oficiální nejsou, oddělujeme od informací oficiálních jinou barvou (například sekce lodí).

Kde seženu ST encyklopedii

Podle našich informací zatím ST encyklopedie v Českém jazyce nevyšla a zatím ani nevyjde. Anglické encyklopedie občas doveze nějaký ten dobrodruh, ale ty jsou většinou hned pryč. Proto, pokud si chcete objednat ST encyklopedii (případně další ST věcičky), objednejte si je přímo na nějakém on-line americkém serveru s knihami.

Kam mizejí jednotlivé záznamy z Knihy návštěv?

Duplicitní, vulgární a vysloveně nevhodné zprávy mažeme.

Proč nejsou některé příspěvky v Knize návštěv okomentované?

Z jednoduchého důvodu. Každý autor serveru Al-Batani si komentuje své příspěvky, tedy příspěvky které se týkají jeho působení vrámci serveru. Je to také proto, že né každý komentátor má možnost každodenního připojení. A nakonec né každý příspěvek se dá komentovat ;)

Proč někdy vidím LCARS a někdy ne?

Tato verze stránek podporuje LCARS pouze v rozlišení 1024x768 na prohlížečích NN, IE > 4.x. Pro ostatní návštěvníky poskytujeme alespoň informační obsah stránek.

Co mám dělat, když se mi stránky Al-Batani neukládají do historie

Pokud nastane tento problém, jediné řešení je přistupovat na stránky přímo přes adresu: http://www.lasers.cz/albatani. Tento způsob jsme testovali a fungoval. Pokud se vám stránky i nadále neukládají do historie, jde pravděpodobně o problém na vaší straně.

Na serveru 'http://....' je už zase výpadek/dlouho neupdatovali. Nevíte co je s nimi?

Dotazy tohoto typu doporučujeme směřovat přímo na tvůrce stránek, o které se vám jedná. Samozřejmě, že pokud něco víme, odpovíme, ale zejména dotazy o updatech na jiných stránkách zodpovědět nedokážeme.


Za případné další podněty do této sekce předem děkujeme