The Final Frontier 
 Film 


 Zápletka, SD 8454.1

Planeta Nimbus III, Neutralní zóna - jedna z miliard planet, které neustále putují vesmírem po svých určených drahách. Planeta, která nedisponuje ohromným nerostným bohactvím, či přespříliš úrodnou půdou. Na první pohled zcela obyčejné místo, kterých lze ve vesmíru najít tisíce. Přesto je často uváděna jako planeta galaktického míru.
Na kolonizaci tohoto místa se podílely tři mocnosti, které mezi sebou vedou po dlouhá desetiletí nelítostný boj - Klingoni, Romulané a Spojená Federace Planet. Těžko lze dneska přesně zjistit, jak je možné, že ke "spolupráci" mezi těmito odlišnými kulturami vůbec došlo, nicméně stalo se tak a vznikl svět, ve kterém slovo válka zní téměř exoticky. Ovšem i v nejhlubší kolébce dobra většinou dřímá zlo…
Na planetu přichází emocionálně založený Vulkanec Sybok. Hledá Boha a k dosažení svého cíle nutně potřebuje vesmírnou loď. Se svými přívrženci zabere hlavní město planety - Paradise City a zajme tři konzuly: zástupce Federace Talbota, vysloužilého klingonského generála Korrda a Romulanku Caithlin Dar.
Mezitím část slavné posádky - Kirk, Spock a McCoy tráví dovolenou v panenské přírodě Yosemitu. Jejich zasloužené volno je však náhle přerušeno příkazem Hvězdné Flotily. Odlet Enterprise k planetě Nimbus III je neodkladný. Rozhodnutí Flotily nepřesvědčí ani Kirkovo důsledné upozornění, že jeho loď není 100% funkční. Protože nefungují lodní transportéry, zálesáky musí vyzvednout raketoplán.
Kirk vstupuje na můstek a dává povolení ke startu - směr Nimbus III…


 Kompletní popis filmu, text pochází ze serveru www.startrek.cz 

 Co lze od filmu čekat

Většina fanoušků Star Treku se domnívá, že film Star Trek: The Final Frontier nepatří zrovna mezi ty nejpodařenější. Lze s nimi asi souhlasit - film je, co se děje týče, velice zmatený. Visuálních efektů oproti předchozímu dílu moc nepřibylo, ovšem nelze říci, že by zde nebyly zajímavé scény. Tvůrci filmu potrápí fanoušky hned ze začátku - kdy Kirk, coby zdatný horolezec, nešťastnou náhodou šlápne vedle a neúprosně se řítí zákonem gravitace do míst, ze kterých před pár hodinami začínal svůj sportovní výkon. Naštěstí je nablízku pak Spock, který se samozřejmě i nyní o svého kapitána postará. Takovýchto scén, při kterých popravdě nevíme jestli se máme smát nebo plakat je ve filmu opravdu hodně.
V žádném případě nechci říci, že by film nestál za shlédnutí. Nakonec, kdo by z trekkerů vynechal svůj Star Trek, jen proto, že se nepoved?


 Jak na mě film zapůsobil

Jak jsem již uvedl víše, film ST: The Final Frontier nepatří mezi mé favority. Na tom se možná podílí i fakt, že jsem ho doposud neviděl s českým dabingem. Pokud mi je známo, Česká Televize tento díl zatím neuvedla.


 Mé hodnocení (německý dabing, SAT1): 60%

Hrají: Kirk - William Shatner, Spock - Leonard Nimoy, MUDr. McCoy - DeForest Kelley, Šéfinženýr Scott - James Doohan, Sulu - George Takei, Uhura - Nichelle Nichols, Čekov - Walter Koenig, Sybok - Laurence Luckinbill, Caithlin Dar - Cynthia Gouw, St. John Talbot - David Warner, Generál Korrd - Charles Cooper a další.

Námět: William Shatner, Harve Bennett, David Loughery, Scénář: David Loughery, Režie: William Shatner, Produkce: Harvet Bennett, Hudba: Jerry Goldsmith


 Datum uvedení v USA: 9. 6. 1989

 Galerie