Nemesis 
 Film 


 Informace před začátkem filmu

Nebudu se mýlit, když řeknu, že po devátém celovečerním filmu Star Treku (Insurrection) musí nevyhnutelně přijít film desátý. Poměrně dlouhou dobu se vedly diskuse, kdo bude hrát hlavní role, kdo vedlejší, kdy se film začne natáčet, kdy bude hotov a představí se fanouškům a v neposlední řadě jaké bude jeho jméno. Teprve v poslední době se ovšem začaly objevovat konkrétnější informace a co je pro nás nejdůležitější, začalo se něco dít.

 

Rozhodli jsme se proto otevřít sekci Star Trek X, kde bychom vám rádi přinášeli poslední (ale i dřívější), oficiální i neoficiální informace z průběhu příprav a natáčení (níže uvedené texty vycházejí především z oficiálních stránek startrek.com.


 07.12.2001 - Začátek natáčení

Tento týden Paramount oficiálně oznámil začátek natáčení dlouho připravovaného filmu Star Trek X, který by měl být později uveden (pokud nedojde k nějakým změnám) pod názvem "Nemesis". Dle oficiální zprávy se začalo natáčet 26. Listopadu severně od Los Angeles (konkrétně v Palmdale a Lancaster). Byl také oznámen pravděpodobný termín dokončení natáčení a to březen 2002. Již dříve bylo uvedeno, že ST X by měl být posledním filmem s posádkou TNG.


 27.06.2002

Už pouze půl roku zbývá do uvedení desátého filmu Star Trek: Nemesis. Do nedávna nebyly uvolňovány téměř žádné oficiální materiály k tomuto připravovanému filmu - to se ale změnilo. Paramount Pictures před dvěma dny uvolnil oficiální trailer, z kterého jsme pro vás připravili galerii obrázků. Nabízíme vám také pohled na upoutávku vysílanou v televizi.


 05.01.2003

Před nedávnem bylo uvolněno datum uvedení Nemesis v našich kinech. Delší dobu se spekulovalo vůbec o tom, zda bude film u nás vůbec uveden. Datum které je známo, tj. 6. březen 2003 se již snad měnit nebude. O Nemesis bychom chtěli říci jen málo, nechceme vás připravit o nezapomenutelný zážitek z plátna kin (proto se zde detailní popis filmu objeví až po české premiéře). Jedná se o opravdu dějově zajímavý a poutavý snímek, kde nás překvapí hlavně jasný a citově spoutaný konec. Uvidíme zde svatbu Rikera a Troy, kterou celý film začíná, dále nový typ člunu Enterprise E a v neposlední řade i teréní vozidlo Federace, které bude použito k detailnímu průzkumu planety. Seznámíme se s novou rasou Rémanů, kde se setkáme s klonem kapitána Picarda Shinzonem. Na své si přijde i Data, který si zde zahraje hned dvojroli - sebe a vlastní napodobeninu, model B4. A je to právě Data, který bude hlavní postavou konečného děje...


 08.02.2003

Podle posledních informací u nás bohužel Nemesis v kinech nebude promítána. Na kinovou distribuci má smlouvu s Paramountem Bonton, jehož stanovisko je takové, že film s ekonomických důvodů uvádět do kin nechtějí. Neuvažují ani o prodeji vysílacích práv HCE, která má o uvedení filmu zájem. Poslední možností jak film vidět na plátnech kin, je navštívit zahraničního souseda. Pro nás je jistě nejzajímavějsí Slovensko, už z toho důvodu, že budou titulky více přátelské než v takovém Německu či Polsku. Projekce na DVD se plánuje během léta 2003.


 Oficiální webové stránky: http://nemesis.startrek.com

 Datum uvedení v USA: 13. 12. 2002

 Datum uvedení v ČR: Premiéra je zrušena, film u nás uveden nebude.

 Galerie 
 Wallpapery