Nová dobrodružství 
 Seriály 


Star Trek: Nová dobrodružství
Vesmír, nejzazší hranice, toto jsou Nová dobrodružství hvězdné lodi Enterprise...

Tak přesně začínají Nová dobrodružství, seriál, jehož historie se začala psát začátkem roku 2004 , kdy pilotní epizoda "Come What May" doslova otřásla Star Trekem. Hned byla nazýváma "Největší Star trekovskou událostí roku" nebo dokonce "nejstartrekovitější Star Trek od dob Star Treku." Tento ojedinělí projekt byl ohlášen již v polovině roku 2003, kdy se spojily dvě filmařské společnosti. Jejich cílem bylo vybrat peníze na Fond pozustalých dětí po obětech havárií raketoplánů Columbia a Challenger. Za necelý jeden měsíc si Nová dobrodružství stáhl jeden milion lidí! Velký úspěch pro nás byl, že Česká republika se dostala do top desítky. Bohužel peněz se moc nevybralo. Po třičtvrtě roce se objevila ke stažení další epizoda a od té doby se to rozjelo. Začaly se točit dokonce dvě epizody najednou. A o čem celá Nová dobrodružství jsou? Navazují tam, kde původní Star Trek zkončil. Začínají čtvrtým rokem první pětileté mise pod velením kapitána Kirka. Decentně dodržují styl původního Star Treku, ale přidávají moderní efekty. Posádka samozřejmě doznala změny. Nastoupila nová generace herců, dosti mladých herců. Posádku opustil Hikaru Sulu, ale nahradil ho nový navigátor, poručík DeSalle. Vrátila se Janice Randová, už jako poručík a z pana Čechova se stal šéf bezpečnosti v rudé uniformě. V celém projektu se objevilo množství herců z původního Star Treku, kteří si zde zahráli malé role i větší role. Producenti Nových dobrodružství od začátku sledovali, co a jak se o nich na internetu píše, a tak se stalo, že nový představitel doktora McCoye, John Kelley jednoho krásného dne zavítal na český diskuzní server StarNet, aby vybral české přijmení do první epizody. Nejlepší na celém projektu je, že si ho každý může zdarma stáhnout. Najedete na oficiální stránku Nových dobrodružství, vyberete některý z odkazů v sekci "Episodes", já osobně můžu doporučit tento odkaz a už jen stahujete.

Shrnutí: New Voyages jsou zajímavý projekt, který se epizodu od epizody zlepšuje a rozhodně stojí za vaši pozornost, i když vás třeba původní Star Trek moc neoslovil.


James Cawley James Tiberius Kirk (James Cawley) Jelikož je James Cawley profesionálním imitátorem Elvise Priesleyho, vnesl hodně z Elvise i do role kapitána Kirka. Dost na to fanoušci naráželi a dělali si s toho legraci, jiní zas tvrdili, že je do nejhorší herec v celých Nových dobrodružsvích. Jenže převzít roli po Williamu Shatnerovi a ještě k tomu jeho životní roli kapitána Kirka není jednoduchý úkol a přesto že v několika scénách máte chuť říct, "Teď už jen začít zpívat," tak i tento Kirk má minimální charisma vyplívající z role kapitána a řekl bych, že je minimálně slušnou náhradou.
Jeffery Quinn Spock (Jeffery Quinn) K panu Spockovi v podání Jeffery Quinna bych měl spoustu výhrad. Předně, jako pan Spock vůbec nevypadá a jeho podání Spocka je bídné. Nicméně ho musíme akceptovat jako realitu a přinejmenším ho tolerovat. Těžko si ho ale tak oblíbíme, jako jsme si oblíbili Spocka v podání Leonarda Nimoye. Ovšem musíme vzít na vědomí, že Leonard Nimoy Spocka stvořil a dal do něj část sebe a nikdo by ho nezahrál jako on.
Ron Boyd DeSalle (Ron Boyd) Také víceméně komparz, náhrada za Hikara Sulu, jehož představitelé(měli to být dvojčata) na poslední chvíli odřekli. Ron Boyd se jeví jako schopný herec a navíc má roli usnadněnou tím, že jeho postava je nová a po nikom ji nepřevzal. Snad budeme mít možnost se s ním do budoucna více vídat, rozhodně může jen překvapit.
Julienne Irons Uhura (Julienne Irons) Dostává víc příležitostí, než původní Uhura. Je na obrazovce vcelku dost vidět. Rozdoně ji prospěla změna účesu. Herecké výkony se též zlepšují. Doufejme, že se budou zlepšovat i nadále.
Charles Root Montgomery Scott (Jack Marshall/Charles Root) Charles Root nahradil Jacka Marshalla, režiséra celého projektu, už po první epizodě. Panu Scottovi přinesl knírek, který jsme mohli vidět i ve filmech(plus za kontinuuitu). Bohužel, přizvuk neni takový, jak si ho pamatujeme. Krom toho, Scotty se zatím moc nepředstavil a hraje většinou křoví. Snad se jeho postava víc rozjede během dalších epizod.
John Kelley Leonard Haratio McCoy, M.D. (John Kelley) Z celé posádky určitě nejlepší herec je právě John Kelley. Jeho podání doktora McCoye se nejvíce blíží oreginálu a je původnímu McCoyovi i dost podobný. Přesto se nedá říci, že by snad John Kelley někoho imitoval. Hraje McCoye po svém a hraje ho dobře. K němu by se dala vytknout snad jen jedna věc. A to že mezi první a druhou epizodou dost nabral na váze.
Shannon Quinlan Christine Chapel (Shannon Quinlan) Zatím se v Nových dobrodružstvích jen mihla, ostatně i v původním Star Treku nebyla nejčastěji se objevující postavou na obrazovce. Což je rozhodně škoda.
Jasen Tucker Pavel Čechov (Jasen Tucker/Andy Bray) Nový představitel by se měl objevit od třetí epizody. Když zhodnotíme výkony Jasena Tuckera, tak opět musíme říci, že to byla nevýrazná postava, která jen doplňovala scény a přízvuk taky nebyl nic moc.
Meghan King Johnson Janice Randová (Meghan King Johnson) Ač vypadá úplně jinak, než Janice Randová jak ji známe. Její herecké výkony jsou přesvědčivé a nadějné. Nově je umístěna na místo navigátora s hodností poručíka a ve žluté uniformě.