Pulaski, Katherine, M.D. 
 Osobní spis 


Osobní spis, Katherine Pulaski

 Galerie 
Herec: Diana Muldaur
Celé jméno: Katherine Pulaski
Rasa: Člověk
Hodnost: Komandér
Aktuální přiřazení: 2365 - USS Enterprise D, Hlavní lékařka, roční zástup za Dr. Beverly Crusherovou
Manželský stav: Třikrát rozvedená

 Kariéra ve Hvězdné Flotile
2364 Hlavní lékařský důstojník, U.S.S. Repulse pod velením kapitána Taggarta
2365 Hlavní lékařský důstojník, U.S.S. Enterprise D pod velením kapitána Jean-Luc Picarda (roční zástup za Dr. Beverly Crusherovou)

 Psychologický profil: Hlášení lodní poradkyně Deanny Troi (2365 - výňatek)

Kousavá a tvrdohlavá, obětavá a velmi schopná - doktorka Pulaski byla dlouhou dobu obdivovatelkou Jean-Luc Picarda a požádala o přeložení, jakmile se dozvěděla o odchodu Crusherové. Její velící důstojník, kapitán Taggart, formálně zaznamenal své zklamání z jejího odchodu.

Během roku, kdy zastupovala Dr. Beverly Crusherovou, působící v tu dobu jako ředitelka Lékařké sekce Hvězdné flotily (2365), měla Pulaská nejdříve problémy akceptovat nadporučíka Data jako vnímající bytost, ale postupně si ho začala i vážit. Také nedůvěřovala transportéru a pokud to bylo možné, používala raketoplány.

Pulaská prokázala neschopnost udržovat delší vztahy, třikrát byla vdaná a nechala se rozvést během 12 let po vášnivé aféře s Kylem Rikerem v roce 2535 nedaleko Tholianské hranice. Odmítla Rikerovu žádost o sňatek, ale stále si spolu rozuměli (stejně jako se svými bývalými manžely).

Během jejího ročního pobytu na U.S.S. Enterprise se profesionální váše dr. Pulaské málem projevila jako smrtící, když se nakazila chorobou zrychleného stárnutí na experimentální genetické výzkumné stanici. Kdyby nebylo "zázraku" s transportérem, zemřela by. O několik měsíců později byla spolu s Rikerem unesena Maraposany kvůli klonování, ale spolu se jim podařilo zničit nedorostlé klony.

Jako relaxaci dokázala i během svého krátkého pobytu, že dokáže velmi dobře hrát poker a projevovala zájem o galaktickou literaturu včetně Klingonské.


 Profesionální posudek: 2365 - Zpráva lékařské sekce Hvězdné flotily - částečná

Jedna ze starších prací dr. Pulaské, Lineární modely virové propagace, se stále používá jako standard a její jméno je na tomto poli velmi známé. Mezi její významné operace patří napojení umělého oka na regenerovaný optický nerv, čímž se jí podařilo vyléčit slepotu podobnou, jakou trpí La Forge. Svými schopnostmi převýšila stálého kardiochirurga a biomolekulárního fyziologa na Stanici 515, kam byla povolána, aby zachránila Picardovo umělé srdce při své službě na U.S.S. Enterprise D.


 Diana Muldaur

Herečka Diana Muldaur není ve světě Star Treku cizincem, objevila se již ve dvou epizodách původního seriálu "Is There In Truth No Beauty?" a "Return to Tomorrow."

Muldaur se během své bohaté kariéry objevila v mnoha filmech a TV seriálech, počínaje seriálem z roku 1954 The Secret Storm. Od té doby hrála hlavní i vedlejší role v nekterých z nejznámějších show, které televize kdy vysílala, od Star Treku po L.A. Law. V roce 1954 hrála v seriálu A Year in the Life, který popsala jako "velmi významnou část svého života. A velmi významný produkt pro Ameriku." Diana získala ocenění za své ztvárnění "Alice" po boku Richarda Kileye.

Další významná část její kariéry je seriál Born Free, který ji na rok odvedl do Afriky. Dianina kariéra zaznamenala strmý vzestup se seriálem The Survivors, kde hrála spolu s Lanou Turner, Geargem Hamiltonem a Ralphem Bellamym. Získala také ocenění za svou roli v seriálu NBC McCloud, kde hrála s Dennisem Weaverem. Objevovala se také v The Tony Randall Show.

Dianina filmografie zahrnuje: "The Swimmer" s Burtem Lancasterem, "McQ" s Johnem Waynem, "Number One" s Charltonem Hestonem, "One More Train to Rob" s Georgem Peppardem a "The Lawyer" s Berry Newmanem.

Její touha po herectví se objevila již velmi záhy a v 15 letech trávila Diana prázdniny v letním divadle v Cape Cod a Mrtha's Vineyard. Na vysokou školu nastoupila ke studiu historie umění, ale nakonec si vyměnila zaměření a graduovala s titulem v dramatu. Její první profesionální spojení s divadlem bylo přes APA - divadelní skupinu, která v New Yorku a New Jersey hrála klasiky. Při výdělku 25 dolarů týdně hrála Diana "The Balcony" v divadle Circle and the Square Theatre.

Na Broadwayi se Diana objevila ve hře "Seidman & Son" se Samem Levinem, "Poor Bitos" s Donaldem Pleasancem a ve hře nazvané "A Very Rich Woman." Ačkoliv se nechtěla vzdát divadelního světa, byla stále více přitahována světem filmu a začela se postupně přesouvat na západní pobřeží.

Diana se stala první ženou na prestižní pozici Prezidenta Akademie Televizního Umění a Vědy. Předtím pracovala v radě Screen Actors Guild.

Jako absolventka koleje Sweet Briar byla mezi prvními, kteří obdrželi ocenění "Distunguished Alimni Award".

Na rozdíl od ostatních členů týmu mohla Diana shlédnout první sezónu seriálu Star Trek: The Next Generation předtím, než se přidala k týmu. Během první sezóny se stala fanouškem seriálu a uvítala možnost podílet se na natáčení. Jako Dr. Pulaská v druhé sezóně TNG za sebou zanechala významný otisk.

Poté, co opustila ST: TNG, objevila se, mezi mnoha jinými projekty, i v serálu Hearts Are Wild a TV filmu "The Return of Sam McCloud.