Vítejte na palubě U.S.S. AL-BATANI
Poslední update: 04. 09. 2006
podrobnosti updatů zde

Internetové RPG hry
Autor: Vítězslav Boch, 4. září 2006
Nudíte se? Nemáte už žádné další díly Star Treku, na které byste se mohli podívat? Dohráli jste už všechny hry, které jste měli? Chcete poznat další fanoušky, kteří jsou na tom podobně? Zkuste internetové RPG hry.

Vzpoura v sobotu na Nově!
Autor: Vítězslav Boch, 25. června 2006
Již v sobotu 1. července 2006 ve 14:20 uslyšíme znovu z televizní obrazovky hlas kapitána Picarda! To, v co málokdo věřil, se stane skutečností...

Povídka: Konflikt 1 (aktualizované vydání)
Autor: James Filcin Kirk, 9. února 2006
Přinášíme Vám aktualizovanou povídku Konflikt 1, která se odehrává dva roky po válce Federace s Romulany. Dva roky míru se nyní mění opět v napjaté období. Karta se ale obrátila, nyní Romulané žádají Federaci o pomoc...

Třída Galaxy - Refit
Autor: Firefist, 30. května 2005
Poslední vylepšený model třídy Galaxy je možné nalézt v Technické sekci - lodě Federace. Toto plavidlo bylo možné vidět např. v posledním díle Nové Generace "Všechno dobré".

Třída Mahan
Autor: Firefist, 28. května 2005
V sekci Fanart Vám po třídě Carrier představujeme podobý typ lodi, která disponuje např. transfázovými torpédy či dvěma warp jádry. Dále zde najdete i obrázek od Pankyho, který ztvárnil pomyslnou bitvu Federace s Borgy.

Star Trek: Hidden Frontier
Autor: Vítězslav Boch, 22. května 2005
Hidden Frontier by se dalo přeložit jako "Skrytá hranice" a skutečně, tento nejvetší a nezávislý fan seriál byl před českými fanoušky skutečně dokonale skryt... dnes Vám poodhalíme úvod do tohoto seriálu.

Star Trek: TNG - Katherine Pulaski
Autor: Saleck, 17. dubna 2005
Přinášíme Vám doplnění posádky Nové generace o hlavní lékařku doktorku Katherine Pulaskou, která rok působila na USS Enterprise D jako zástup za doktorku Beverly Crusherovou.

Nová dobrodružství
Autor: Vítězslav Boch, 11. dubna 2005
Vesmír, nejzazší hranice, toto jsou Nová dobrodružství hvězdné lodi Enterprise... Tak přesně začínají Nová dobrodružství, seriál, jehož historie se začala psát začátkem roku 2004...

Podpůrná plavidla Federace
Autor: Firefist, 30. března 2005
Přinášíme Vám přehled podpůrných plavidel Federace umístěných v Technické sekci, celkem 11 plavidel typu shuttle a 2 typy pracovního modulu Bee a Sphinx M1.

USS Alligator 2 - Zkouška ohněm
Autor: Firefist, 28. března 2005
Ve druhém pokračování příběhu posádky lodi USS Alligator se její členové snaží zachránit posádku lodi Endeavour i sami sebe...

Kresby lodní poradkyně
Autor: Alis, 26. března 2005
Kresby od Alis v podání kapitána Picarda, nadporučíka Data, lodní poradkyně Troi, vesmírné lodi Enterprise-D či hlavních členů posádky TNG jsou nyní k nahlédnutí v sekci Fanart.

Třída Carrier
Autor: Firefist, 23. března 2005
Tato třída byla navžena jedním z admirálů Hvězdné flotily. Nápad byl zcela jednoduchý - velká loď schopná nést velký počet runaboutů a stíhačů do bojové zóny a poskytovat širokospektrální bojovou podporu.

Civilní dopravní lodě
Autor: Firefist, 20. března 2005
V rubrice Fanart se objevuje další článek, ve kterém se dozvíte jak je třída Soyuz po svém vyřazení Hvězdnou Flotilou z oficiálního užívání dále používána právě k rekreačním a zábavným aktivitám občanů Federace.

Nová sekce serveru: Fanart
Autor: Ocampa, 19. března 2005
Fanart je nove založenou rubrikou na serveru Al-Batani. Rádi bychom zde umisťovali, jak již rubrika napovídá, právě autorskou tvorbu fanoušků Star Treku.

USS Alligator - První krev
Autor: Firefist, 7. března 2005
Hranice Federace je nutno střežit. To je posláním hvězdné lodi Alligator, která je na světelné roky vzdálena od Země, aby chránila její obyvatele, mír a pořádek v celé Galaxii...

Star Trek II.
Autor: Vítězslav Boch, 6. března 2005
Dnes se ponoříme trošku do temných oblaků minulého století a konkrétně se podíváme na projekt, který ač byl plánován, tak nakonec nikdy nespatřil světlo světa... jeho myšlenky ale posloužily k vzniku úspěšného pokračování série Star Treku.

Krátké zamyšlení...
Autor: Firefist, 18. února 2005
Nabízíme vám zamyšlení nad fungováním společnosti Star Treku ve 24. století, o tom jak občané Federace využívají technologii, dostupnou transportní techniku či jaký mají pohled na vzdělání a produktivní věk.

Star Trek: Voyager: Únik
Autor: Vítězslav Boch, 19. ledna 2005
Kniha náleží do číslované série Voyageru. Po knize Ochránce je druhá v pořadí. Hlavním motivem jsou problémy Voyageru a nedostatkem paliva...

Star Trek: Animovaná série
Autor: Vítězslav Boch, 06. srpna 2004
Částečně byla doplněna databáze serveru o Star Trek v podobě Animované série, jejíž hlavní postavy ztvárnili v hlasové podobě naši staří známí hrdinové z TOSky.

Putování po světě Star Treku 2 - Hlasovací anketa!
Autor: Vítězslav Boch, 22. července 2004
V dnešním putování se poohlédneme nad stavem současných hlavních startrekovských serverů. Svůj názor můžete vyjádřit i vy prostřednictvím hlasovací ankety, která je obsažena na konci tohoto článku.

Nejzazší boj 6 - Nejzazší bitva
Autor: Vítězslav Boch, 18. července 2004
V závěrečném dílu, který tedy uzavírá celou sedmidílnou ságu Nejzazší boj je USS Hornet při pronásledování vtažen do minulosti, kde je donucen kontaktovat tamní Hvězdnou flotilu a utkat se se světolodí...

Nejzazší boj 5 - Odplata
Autor: Vítězslav Boch, 8. července 2004
V předposlední části Nejzazšího boje je USS Hornet poslán na nebezpečnou misi - útok na Unikomplex.

Putování po světě Star Treku 1
Autor: Vítězslav Boch, 3. července 2004
Vítězslav Boch se dnešním dnem stává novým členem posádky Al-Batani a přináší vám článek, ve kterém navazuje na původní myšlenku seriálu Letem světem, kde se věnujeme zajímavostem na Star Trek scéně.

Nejzazší boj 4 - Bitva pátek 13.
Autor: Vítězslav Boch, 1. července 2004
Federaci čeká další těžká zkouška, tentokrát Cardasiané, Hornet je odeslán bránit Bajor a stane se svědkem smutné události...

Nejzazší boj 3 - Nejednota
Autor: Vítězslav Boch, 12. června 2004
Ve třetím pokračování Nejzazšího boje Borgové zaútočili na Zemi a Hornet u toho nesměl chybět!

Star Trek: Voyager - Temná hrozba
Autor: Boris Vigaš, 31. května 2004
Uletena parodia odohravajuca sa niekedy v rozmedzi 5. a 6. sezony. Kapitanka musi riesit nahle stretnutie s klingonskou lodou a kubusom Borgov.

Prasknuté zrkadlo
Autor: Boris Vigaš, 30. května 2004
Mierna parodia TNG odohravajuca sa na uplnom zaciatku 2. sezony, rozpravana z pohladu Willa Rikera. Povodne rutinna zachranna misia sa meni na intergalakticky konflikt a takmer na apokalypsu.

Nejzazší boj 2 - Hornet
Autor: Vítězslav Boch, 29. května 2004
Nová loď třídy Hornet se vydává na svou první misi a hned musí čelit zradě spojenců...

Nejzazší boj 0 - Setkání
Autor: Vítězslav Boch, 22. května 2004
Přinášíme vám prolog k sedmidílné sáze od Vítězslava Bocha - Nejzazší boj s podtitulkem Setkání. Přečtěte si dnes čím a jak to vše začalo...

Nejzazší boj 1 - Nastupují Borgové
Autor: Vítězslav Boch, 29. března 2004
První ze sedmi povídek, děj se odehrává na počátku 25. století, kdy po návratu USS Voyageru z Delta Kvadrantu byla většina lodí přestavěna s použitím nových technologií poskytnutých právě Voyagerem...

Deníček pana Spocka
Autor: Sarah Alexandra Wiliams, 29. února 2004
Přinášíme vám důvtipně zpracovaný deníček pana Spocka, ponořte se s námi do problému na palubě Enterprise.

Vybavení pozemních jednotek Federace
Autor: Firefist, 20. prosince 2003
Nabízíme vám zamyšlení nad vybavením pozemních jednotek Federace, které je ve Star Treku značně opomínáno.

Boj o moc II.
Autor: 33joe, 20. prosince 2003
Jedná se o slovenské pokračování původní povídky Boj o moc od Howarda Weinsteina, kde hlavní děj se odehrává o 10 let později...

Letem světem českým trekem, aneb ztráty a nálezy 6
Autor: Kruxi, 8. srpna 2003
Server AL-BATANI patřil kdysi ke špičce českých stránek o Star Treku. Nyní chátrá a pomalu upadá do zapomnění. Nebylo by nejlepší plácnout s lodí o nějakou planetu a nechat vyrobit nový refit? Anebo...

Povídka: Poslední boj
Autor: Pavla "T`Sal" Červená, 18. května 2003
Přinášíme vám rozsáhlé pokračování původní povídky Rozhodnutí od stejnojmené autorky, doufáme že se vám bude líbit!

Povídka: Zkouška ohněm
Autor: komodor mirRa, 29. února 2003
Autora této nové rozsáhlé povídky inspirovaly zejména příběhy od Jamese Filcina Kirka, dnešní povídka se tedy odehrává zhruba třicet let před jeho Konflikty.

Povídka: Konflikt 0
Autor: James Filcin Kirk, 12. února 2003
Přinášíme vám další pokračování povídky Konflikt od Jamese Filcina Kirka, který napsal prolog a celý příběh zařadil do doby ještě před prvním Konfliktem. Přesněji řečeno jde o bitvu u Wolf 351.

Knihy DS9: Obležení, Vyslanec & TNG: Zóna úderu
Autor: Android, 07. února 2003
Máte-li chuť si přečíst dobrou knihu z prostředí Star Treku, nabízíme vám tři nové recenze z prostředí Deep Space Nine a The Next Generation.

Povídka: Konflikt 4
Autor: James Filcin Kirk, 29. ledna 2003
Přinášíme vám již čtvrté pokračování povídky Konflikt od Jamese Filcina Kirka, tentokráte s podtitulkem 'Kudla v zádech'.

Nové informace a wallpapery k Nemesis
Autor: Ocampa, 5. ledna 2003
Přinášíme vám další informace k desátému filmu Star Trek: Nemesis, které jsou doplněny sérií wallpaperů, které jistě uvítáte nejen na plochu vašeho počítače.

Povídka: Rozhodnutí
Autor: Pavla "T`Sal" Červená, 9. prosince 2002
Tento příběh vás zavede do tajemného světa Trellského lidu, který se po staletí stranil jakémukoliv kontaktu s cizí civilizací - nyní se však rozhodli připojit k Federaci...

Povídky: Konflikt 2 & 3
Autor: James Filcin Kirk, 26. října 2002
Přinášíme vám již třetí pokračování povídky Konflikt od Jamese Filcina Kirka. Z důvodu návaznosti na původní linii příběhu byla poupravena i původní povídka Konflikt 2.

Letem světem českým trekem, aneb ztráty a nálezy 5
Autor: Kruxi, 26. července 2002
V dnešním prázdninovém dílu seriálu Letem světem českým trekem, aneb ztáty a nálezy již opustíme servery, které se zabývají víceméně všeobecným Star Trekem a podíváme se na dva specializované.

Doplněna sekce her
Autor: Ocampa, 22. července 2002
Byla zkompletována sekce her, kde nyní najdete 12 nových položek, které byly doplněny o obrázkovou galerii a základní informace od výrobce.

Trailer a obrázky k Nemesis
Autor: Ocampa, 28. června 2002
Už pouze půl roku zbývá do uvedení desátého filmu Star Trek: Nemesis. Do nedávna nebyly uvolňovány téměř žádné oficiální materiály k tomuto připravovanému filmu - to se ale změnilo. Paramount Pictures před dvěma dny uvolnil oficiální trailer, z kterého jsme pro vás připravili galerii obrázků.

Kluby a konference
Autor: Ocampa, 23. června 2002
O tom že se trekkies dokáží skvěle bavit takřka kdekoliv a kdykoliv není pochyb. Pojďte se tedy společně podívat, kde to v poslední době nejvíc žije.

Star Trek: Voyager Elite Force, Expansion Pack
Autor: Ocampa, 11. června 2002
Vývoj her v posledních měsících nabírá opravdu na obrátkách a brzy se můžeme těšit na připravovanou hru Voyager Elite Force 2. Vzhledem k tomuto faktu, byla lodní knihovna doplněna o recenzi na datadisk k původnímu Elite Force.

Letem světem českým trekem, aneb ztráty a nálezy 4
Autor: Kruxi, 2. dubna 2002
U převážné většiny velkých českých Star Trek serverů lze během jejich existence pozorovat jistá "temná" období, kdy se neobjevují žádné nové informace a server chátrá. Existuje ale i jeden server, který podobnými neduhami netrpí...

Letem světem českým trekem, aneb ztráty a nálezy 3
Autor: Kruxi, 26. března 2002
Změna informačního zaměření u velkých ale i malých serverů je dnešním tématem již třetího pokračování seriálu Letem světem českým trekem, aneb ztráty a nálezy.

Letem světem českým trekem, aneb ztráty a nálezy 2
Autor: Kruxi, 22. března 2002
V první části druhého dílu Letem světem českým trekem, aneb ztráty a nálezy se dozvíte další informace o vzniku serveru AL-BATANI. V druhé části článku zavzpomínáme na server Synopse, který ještě donedávna kraloval českému Star Treku.

Letem světem českým trekem, aneb ztráty a nálezy
Autor: Kruxi, 19. března 2002
V několika dílném článku bych Vás rád provedl historií českého Star Treku především z mého pohledu. V prvním díle se s vámi podělím o okolnosti, které mě přivedly ke Star Treku, motivovaly k vytvoření serveru AL-BATANI a také o historii jeho vzniku.

TNG vychází na DVD
Autor: Kruxi, 26. ledna 2002
Rádi bychom vás upozornili na možnost předobjednání první sezóny TNG na DVD. Přestože evropský distributor původně nezamýšlel o prodeji v Čechách, podařilo se Davidu Bursovi (Erell), domluvit distribuci celého seriálu i u nás...

Star Trek X - Nemesis
Autor: Kruxi, 14. prosince 2001
Nebudu se mýlit, když řeknu, že po devátém celovečerním filmu Star Treku (Insurrection) musí nevyhnutelně přijít film desátý. Poměrně dlouhou dobu se vedly diskuse, kdo bude hrát hlavní role, kdo vedlejší, kdy se film začne natáčet, kdy bude hotov a představí se fanouškům a v neposlední řadě jaké bude jeho jméno. Teprve v poslední době se ovšem začaly objevovat konkrétnější informace a co je pro nás nejdůležitější, začalo se něco dít...

PSST CON očima lodní poradkyně
Autor: Alis, 14. října 2001
Po Kruxikovi, vám i já přináším postřehy z letošního PSST CONu, který byl pro mě významný především tím, že byl prvním CONem, kterého jsem se zúčastnila a jsem opravdu ráda, že se tak stalo.
 

Star Trek: The Motion Picture
Autor: Kruxi, 15. září 2001
Vůbec první Star Trek film - Star Trek: The Motion Picture (dále jen TMP) je připraven do distribuce na DVD a VHS aby tak završil kompletní kolekci ST filmů. Někoho možná překvapí, že jsme museli na TMP čekat tak dlouho, dyť ostatní ST filmy, z nichž některé jsou v prodeji už několik let, jsou běžně dostupné...